03. 08. 2014

Život na vinohradu

Druhé dlouhodobější novozélandské kotviště jsme nalezli v Amberley, kousek severně od Christchurch. Našli jsme na zimu vcelku příjemnou práci na vinici a k tomu komfortní bydlení za pěkný peníze. A tak přečkáváme zimu a šetříme penízky na nějaký to další cestování, až se zjara trochu oteplí. Zápisky s fotkama visí zde. (Pak jsem taky přidal několik opomenutých obrázků ze sběru jablek sem.)

06. 07. 2014

Zápisky z Indie a Nepálu

Nastali nám u protinožců ony očekávané dlouhé zimní večery a pomalu začínají přibývat opožděné zápisky z putování Indií a Nepálem. Postupně se budou objevovat tady.

25. 05. 2012

Zápisky z Gruzie

Tak! A zápisky z našeho putování po Gruzii jsou nyní kompletní a dostupné v sekci zápisků, čili zde.

03. 04. 2012

Koli - první jarní výlet

Uběhl asi měsíc od mé návštěvy Toma v Jyväskyle, a tak tentokrát přijel na návštěvu Tom a dokonce nepřijel sám. A protože dle kalendáře už je jaro, tak jsem na víkend naplánoval první jarní výlet - do národního parku Koli. Článek s fotografiemi zde.

27. 02. 2012

Zimní výlet do Laponska

Když člověk tráví zimu ve Finsku, kolem vidí všude jen bílou a při cestách do školy mu všudypřítomný mráz neustále provokativně masíruje nosní dírky, nemůže nezatoužit prohnat svá prkénka zasněženou finskou krajinou. No, a tak dyž už tak už, říkáme si. Objednáváme auto a poháněni romantickou představou jasných nocí ozářených Aurorou Borealis razíme za polární kruh do severního Laponska. Za cíl volíme národní park Urho Kekkonen, který se zbytkem Finska poněkud kontrastuje svým "hornatým" terénem. Na fotky a zápisky jukněte sem.

23. 01. 2012

Studování ve Finsku

Už leta od každého poslouchám, jaká je to paráda, vyrazit na Erasmus. Studovat v zahraničí, poznat jinou zemi. Inu napadlo mne, že i já bych mohl vyrazit do světa na zkušenou. Proč ne, že ano. Rozhodl jsem se. Kraje severní mne už dlouho lákají a nikdy před tím jsem tam nebyl, rozhodl jsem se. Pojedu studovat na sever. Usiloval jsem více o přenádherné, hornaté Norsko, leč byl jsem vybrán do Finska. Nic naplat. Byť placatá, je to také země severská! Inu zabalil jsem si uzlík a vydal se do světa na zkušenou! Více (včetně fotek) naleznete tu.

23. 01. 2012

Milí přátelé, vážení návštěvníci

Zdravím vás a pěkně vítám! Protože fotky se mi doma hromadí a mých zážitků z cestování rok od roka přibývá, naznal jsem, že by bylo dobré tomu všemu dát nějaký kabát. A protože bych se o ty zážitky rád i s vámi podělil, spíchnul jsem tyto stránky. Budu sem nahrávat zápisky a fotky nové, hodím sem i věci starší a tak vubec bych se tu chtěl nějak prezentovat, občas tu upustit nějakou informaci či jiné moudro. Nó a tak budu rád, když občas přijdete na návštěvu:-)