Fotografování


Své stránky jsem zaměřil hlavně na cestování a fotografování. Focení mě baví, fotím hodně, fotím rád. Ale jestli jsem fotograf? Zrcadlovku dnes člověk pořídí za cenu skutečně dosažitelnou a tak se pak fotografem může stát vlastně kdokoliv. A tak, podobně jako spousta dalších amatérů, jsem si i já, pořídil foťák za rozumnou cenu a zkouším, jak umím, dělat obrázky.

Jdu s dobou, mám D80ku Nikona a využívám, stejně jako většina ostatních, výhody digitální fotografie. Ovšem kromě toho mám hodně rád i klasickou fotografii. Vlastním tedy i kinofilmovou zrcadlovku Nikon F-301 a starý Flexaret IV po dědovi. Po dědovi mám doma i další vercajk a když to na mě přijde, pustím desku do gramofonu, proměním naší prádelnu v temnou komoru a udělám si příjemný večer s fotkami a sklenkou vína!

Fotím leccos, co mi přijde před objektiv. Třeba krajinu, poněvadž přírodu a hlavně hory mám rád. Zkouším fotit dokument, streetfoto, portrét, lidi a poslední dobou mě začala bavit i makro fotografie. Inu, dovolím si nabídnout k nahlédnutí několik mých výtvorů...
Krajina, Příroda a Venkov Zvířata a Makro svět
Architektura a Zákoutí měst Dokument a Zátiší Lidé